Anel Hadžić ponovo strijelac

Piše: E. Isanović
Anel Hadžić
Anel Hadžić
U okviru 15. kola nogometnog prvenstva Austrije Ried je u gostima savladao Kapfenberger rezultatom 3:1, a strijelac jednog pogotka za goste bio je bh. internacionalac Anel Hadžić.

Goste je u vodstvo doveo Casanova u 39. minuti. Ipak, Elsneg je poravnao početkom drugog dijela.

No, u 75. minuti Carril dovodi Ried ponovo u vodstvo. Tri minute kasnije Anel Hadžić, potencijalni bh. reprezentativac, postigao je i treći gol za goste i osigurao pobjedu. Ried se trenutno nalazi na 3. mjestu austrijskog prvenstva.

Da napomenemo, Hadžić je bio član mlade reprezentacije Austrije, ali je odlučio da u budućnosti zaigra za naš držani tim. U nedavnom intervjuu za Sarajevo-x.com naglasio je:

"Ako selektor bude računao na mene, dolazim. No, sve zavisi od mojih igara, odnosno činjenice hoću li kontinuitetom forme zaslužiti poziv. Ja ću biti na raspolaganju”.

Inače, Hadžić igra na poziciji defanzivni vezni, a po potrebi može zauzeti i mjesto stopera. Nedavno je postigao odlučujući pogodak u kupu (nakon produžetaka) koji je Riedu donio pobjedu u Beču nad Rapidom nakon 16 godina posta.