Premiership
0

17-godišnji Italijan u debiju spasio ManU

Dramatičan je bio ogled 31. kola engleske nogometne lige između Manchester Uniteda i Aston Ville na Old Traffordu. Slavio je na kraju 3-2 United golom džokera s klupe, Federica Machede, u 2. minuti sudijske nadoknade.

Menadžer Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson izveo je na travnjak ispremiješani sastav, budući da nije mogao računati na ozlijeđene Rija Ferdinanda, Dimitra Berbatova i Andersona, kao i suspendirane Waynea Rooneyja, Paula Scholesa i Nemanju Vidića.

Ipak, započelo je prema željama navijača “crvenih vragova”. Zatresao je Cristiano Ronaldo već u 14. minuti mrežu Brada Friedela nakon indirekta, pogodivši sam desni gornji ugao iskosa s lijeve strane s desetak metara. Rani pogodak nije Aston Villu demoralizirao, te je tako sastav iz Birminghama u 30. minuti izjednačio preko Johna Carewa, koji je glavom pospremio ubacivanje Garetha Barryja s desne strane.

Na poluvrijeme se otišlo s neriješenim rezultatom, a u 13. minuti nastavka Gabriel Agbonlahor Villi donosi vodstvo. Izgubio je Ronaldo loptu u svojoj polovici terena, uslijedila je ubojita Villina kontra, a nakon preciznog ubacivanja Carewa strijelac je glavom s ruba peterca bio 22-godišnji engleski reprezentativac. Bio je to njegov 11. ovosezonski gol.

Mreže su mirovale do 80. minute kada Ronaldo postiže 15. prvenstveni gol sjajnim udarcem s više od 20 metara ljevicom u donji desni ugao nemoćnog Friedela.

I kada se činilo da će Aston Villa ipak uspjeti uzeti bod s Old Trafforda ukazao se 17-godišnji italijanski napadač Federico Macheda, kojeg je Ferguson ubacio u igru u 61. minuti umjesto Nanija. U svom premijernom premierligaškom nastupu i općenito premijernom nastupu za United u jednoj službenoj utakmici Macheda je postigao sjajan gol u drugoj minuti sudačke nadoknade, desnicom iz okreta s nekih trinaestak metara u sam desni ugao Aston Villinog gola.

Pogodak je to kojim je United upisao 21. pobjedu sezone, prekinuo niz od dva uzastopna poraza i ponovo preuzeo vrh ljestvice od Liverpoola.

Premiership, 31. kolo:

Manchester United – Aston Villa 3-2 (Ronaldo 14, 80 / Carew 30, Agbonlahor 58, Macheda 90+2)

Everton – Wigan 4-0 (Jo 26, 51, Fellaini 47, Osman 61)

1. Man. United 30 21 5 4 52-20 68
  1. Liverpool 31 19 10 2 55-21 67

2. Chelsea 31 19 7 5 51-17 64

3. Arsenal 31 16 10 5 50-27 58

4. Aston Villa 31 15 7 9 45-39 52

5. Everton 31 14 9 8 44-31 51

1. West Ham 31 12 8 11 37-35 44