sport
0

Motociklizam: Pobjeda Rossija u Holandiji

FENA
Bivši svjetski prvak u motociklizmu Valentino Rossi pobijedio je na današnjoj Velikoj nagradi Holandije u klasi MotoGP. Nakon borbe, koja je trajala 15 krugova, Rossi je na kraju bio brži od vodećeg u ukupnom poretku, Australca Caseyja Stonera.

Italijan je preuzeo vodstvo tri kruga prije kraja utrke, popevši se do vrha čak s 11. mjesta. Treće mjesto zauzeo je Hondin Amerikanac Nicky Hayden.

Australac Chris Vermeulen, koji je treći put u karijeri startao s prve pozicije, došao je na cilj tek 16. nakon što je 15 krugova prije kraja imao sudar s Francuzom Randyjem de Punietom.

U klasi 250 cc slavio je Španac Jorge Lorenzo, sa 178 bodova vodeći u ukupnom poretku. To mu je šesta pobjeda u karijeri. U klasi 125cc najbrži je bio Italijan Matia Passini na Apriliji, što mu je druga pobjeda u šest dana. Vodeći u ukupnom poretku Španac Hector Faubel nadmašio je Mađara Talmacsija u borbi za drugo mjesto.