0

Larisa Cerić peta na juniorskom EP-u u Bugarskoj

FENA
Larisa Cerić (Foto: Arhiv)
Mlada bosanskohercegovačka judašica Larisa Cerić osvojila je peto mjesto na Evropskom juniorskom prvenstvu u bugarskom Samokovu.

Naša najbolja sportašica u prošloj godini i aktuelna svjetska juniorska prvakinja na prvenstvu je u četiri borbe kategorije više od 78 kg zabilježila dvije pobjede i dva poraza.

U takmičenju po grupama 19-godišnja članica Judo kluba Bosna iz Sarajeva pobijedila je Hrvaticu Ivanu Šutalo i Ruskinju Janu Pertservu, u polufinalu je poražena od Holanđanke Janine Penders, koja je kasnije osvojila zlatnu medalju, dok je u borbi za bronzanu medalju bh. juniorka izgubila meč od Njemice Kristin Buessow.

U konkurenciji 345 takmičara i takmičarki (196 juniora i 149 juniorki) iz 42 zemlje, BiH je predstavljalo devet mladih judaša i judašica.