Prvenstvo BiH
0

Spars upisao 13. pobjedu u sezoni, Bosna poražena u gostima od Bratunaca

U okviru 22. kola Prvenstva BiH za košarkaše, igrači Sparsa su upisali pobjedu na gostovanju u Donjem Vakufu kod ekipe Proma rezultatom 95:71, dok je Bosna izgubila od Bratunca u gostima.

Spars je nešto bolje otvorio meč i prvu četvrtinu riješio u svoju korist rezultatom 26:22, a do poluvremena povećali su svoje vodstvo za još jedan poen i na pauzu se otišlo s rezultatom 44:39 za gostujući tim.

U nastavku meča Spars je rutinski sačuvao stečenu prednost, uz to je i dodatno povećao i na kraju upisao ubjedljivu pobjedu.

Bosna je kao gost doživjela poraz od Bratunca rezultatom 88:74, dok je Široki Brijeg kao gost bio bolji od Leotara rezultatom 86:72.

U posljednjem meču dana Sloboda je upisala ubjedljivu pobjedu protiv Mrkonjić Grada na svom terenu, a konačni rezultat na kraju je glasio 93:60 za Tuzlake.