22

Spars i Borac uspješno nastavili borbu za Ligu 6, Posušje pregaženo na Grbavici

D. P.
Impresivan nastup Sarajlija (Foto: OKK Spars)
Dvije utakmice 18. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše odigrana su danas, a očekivane pobjede upisale su ekipe Sparsa i Borca.

Spars je u dvorani Goran Čengić na Grbavici slavio ubjedljivu pobjedu nad Posušjem rezultatom 90:59 i tako nastavio borbu za Ligu 6, koju će igrati pet najboljih ekipa iz aktuelnog prvenstva te Igokea.

Od prvog do zadnjeg momenta nije bilo dileme ko će upisati trijumf. Najefikasniji u sarajevskoj ekipi su bili Devante Wallace sa 27 poena, Stefan Simanić sa 20 poena i 15 skokova, Donte Moore sa 19 poena, 9 skokova i 8 asistencija i Gregory Petrakis sa 10 poena i 10 skokova.

Slijedi pauza u Prvenstvu BiH, a u 19. kolu početkom marta Sparsi gostuju u Žepču kod Orlovika.

Košarkaši Borca u Boriku slavili su protiv Orlovika rezultatom 78:70 u direktnom okršaju ekipa koje se bore za plasman u Ligu 6.

Gosti su bolje otvorili duel i imali vodstvo tokom cijelog prvog poluvremena, ali je Borac napravio preokret u finišu treće četvrtine, da bi pred kraj zadao ključni udarac gostima iz Žepča.

Borac je do pobjede vodio Jarrod West sa 20 poena, dok je kod gostiju Amar Mehić bio najefikasniji sa 17.