SP u košarci
11

Slovenija na Dončićev pogon pobijedila Australiju i prošla u četvrtfinale Mundobasketa

Slovenija - Australija (Foto: FIBA)
Košarkaši Slovenije bez većih problema pobijedili su Australiju u prvoj utakmici drugog kruga Svjetskog prvenstva, a konačan rezultat na kraju je glasio 91:80.

Slovenci su odlično otvorili meč pa su već nakon prvih deset minuta imali vodstvo od 28:18, a dobru igru iz prvog dijela djelomično su zadržali i do poluvremena pa su na pauzu otišli s vodstvom od 49:40.

Uspjela se Australija vratiti nakon treće četvrtine i smanjiti vodstvo Slovenaca na četiri razlike, no to je bilo sve što su uradili i zahvaljujući efikasnoj i odgovornoj igri u posljednjoj četvrtini, Slovenija je došla do pobjede i drugi krug Mundobasketa otvorila pobjedom i osigurala prolazak u četvrtfinale.

Sloveniju je do pobjede nosio Luka Dončić, koji je meč završio sa 20 ubačenih poena, a pratio ga je Tobey, koji je na kraju imao 18 ubačenih poena.

U poraženom timu se istakao Giddey, ujedno i najefikasniji igrač utakmice sa 25 ubačenih poena, a pratio ga je Mills, koji je ubacio 17 poena.

U narednom meču, Slovenija će igrati protiv Njemačke, dok će Australija igrati protiv Gruzije.

Njemačka i Slovenija imaju po četiri pobjede, odnosno maksimalne bodove, dok Australija i Gruzija imaju po dva poraza.