Odlična partija
18

Sjajni Kikanović srušio Banvit u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka

Košarkaši Monaca pobijedili su u Bandırmu u prvoj utakmici četvrtfinala play-offa Lige prvaka ekipu Banvita rezultatom 85:77.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Monaco je zaigrao znatno bolje i na odmor je otišao s pet poena prednosti.

Nastavili su Francuzi s dobrom igrom i u nastavku meča i uoči posljednje dionice imali su devet poena prednosti. Do kraja se igralo koš za košem pa su gosti slavili veoma važnu pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je bh. reprezentativac Elmedin Kikanović. Na parketu je proveo 30 minuta i za to vrijeme je postigao 20 poena te upisao šest skokova.

Podršku je imao u Robinsonu, koji je postigao 18 poena, dok je Rauitn bio najbolji u večeras favorizovanom Banvitu s 17 ubačenih poena.

Druga utakmica četvrtfinala Lige prvaka igra se 3. aprila u Monacu.