Košarka
0

Odluka o prvaku u sedmoj utakmici

FENA
Los Angeles Lakersi dobili su na svom parketu Boston Celticse 89:67 u šestoj utakmici velikog finala NBA lige. Rezultat u seriji tako je izjednačen na 3:3 pa će odluka o prvaku pasti u sedmoj utakmici koja se igra u četvrtak, također u Los Angelesu.

Lakersi su dominirali sinoćnjom utakmicom i njihova pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje.

Već na kraju prve četvrtine bilo je plus 10 za ekipu Phila Jacksona (28:18), a prednost je rasla i u nastavku utakmice do maksimalnih 26 koševa viška na početku četvrtog perioda igre (80:54).

Utakmica je završila konačnim rezultatom 89:67, a posljednja četvrtina bila je rezervirana za igrače koji su do sada imali minimalnu minutažu. Zanimljivo je da su oba trenera koristila usluge svih 12 košarkaša, što i nije čest slučaj u NBA ligi.

67 koševa Celticsa drugi je najlošiji učinak jedne momčadi u NBA finalu. Lošiji napadački učinak imala je samo Utah 1998. godine kada je momčad iz Salt Lake Cityja ubacila svega 54 koša na gostovanju kod Chicaga.

Lakerse su uobičajeno predvodili Kobe Brynt (26 poena, 11 skokova) i Pau Gasol (17 poena, 13 skokova).

Kod gostiju Ray Allen ubacio je 19 poena, Paul Pierce dodao je 13, a Kevin Garnett 12 poena.