Košarka
0

Košarkaška Bundesliga: Kikanović, Renfroe i Đedović slavili

Nihad Đedović (Foto: beko-bbl.de)
Sinoć su odigrane utakmice drugog kola njemačke košarkaške Bundeslige u kojima su Bayern i Alba ostvarili pobjede.

Bayern je nakon velikog preokreta slavio na gostovanju kod Phoenix Hagena rezultatom 97:82. Na poluvremenu je rezultat glasio 57:45 za domaćina,

Alex Renfroe je za 28 minuta ubacio 13 poena, uz sedam asistencija i šest skokova, dok je Nihad Đedović susret završio s 14 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Alba je pregazila Göttingen s 88:63, a Elmedin Kikanović je za 18 minuta ubacio osam poena uz dva skoka i asistenciju.

Alba je prva na tabeli sa skorom 3-0, a Bayern 3. sa 2-0.

Bayern i ALBA su tako ostali maksimalni i nakon ovog kola. Berlinski tim je odigrao tri utakmice uz stopostotan učinak od sve tri pobjede, dok Bayern ima dvije pobjede iz isto toliko utakmica.