0

Košarkašice zeničkog Čelika pobijedile Jedinstvo BHT u derbiju Lige 6

Piše: D. Brkić
(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Košarkašice zeničkog Čelika, aktuelne prvakinje i osvajačica Kupa BiH, ostvarile su pobjedu u derbi susretu Lige 6 nad Jedinstvom BHT u tuzlanskom Mejdanu rezultatom 84:64.

Sve do 35. minute utakmica je bila otvorena, ali nakon što je Melisi Brčaninović, najboljoj igračici domaćeg tima dosuđena peta lična greška, bilo je jasno kako Tuzlanke neće imati snage za preokret.

Iz dobre odbrane i ubitačnih kontranapada gošće su otišle na velikih +20.

Inače, gošće mnogo bolje otvaraju susret i već u prvom periodu imaju dvocifrenu prednost. Domaće košarkašice se uspijevaju konsolidovati i trojkom Alme Jusupović na odmor odlaze sa 39:38.

Jedinstvo bolje otvara i drugo poluvrijeme i ima 46:3. Uslijedio je nakon toga period obilježen greškama što iskusne Zeničanke vješto kažnjavaju.

Irma Rahmanović je postigla 28, Miljana Džombeta 19, a Nataša Popović 14 poena u pobjedničkom sastavu. Kod Jedinstva Melisa Brčaninović je postigla 26, a Jasmina Ahmetbegović 13. poena.