Prvenstvo BiH
53

Košarkaši Bosne izgubili 48 razlike od Leotara u Trebinju, Bratunac bolji od Čelika

Košarkaši Bosne doživjeli su težak poraz od Leotara u Trebinju u meču 8. kola Prvenstva BiH, a nakon 40 minuta igre sarajevski tim je izgubio 48 razlike, tačnije rezultatom 108:60.

Leotar je odlično otvorio meč i već nakon prve četvrtine imao dvocifrenu prednost od 15 razlike (25:10), a do poluvremena uspjeli su dodatno povećati prednost i doći do vodstva od 47:26.

Već tada je bilo jasno da će domaći tim ostvariti pobjedu, no i pored velikog vodstva nisu se opuštali u nastavku utakmice pa su tako pobijedili i u naredne dvije četvrtine te tako u potpunosti razbili Bosnu i na kraju slavili sa čak 48 razlike.

Najbolji u pobjedničkom timu bili su Sakotić i Jeftić koji su ubacili po 14 poena. U poraženom timu se istakao Fazlić koji je ubacio 20 poena.

Danas je još odigran i meč između Bratunca i Čelika, a pobjedu je ostvario domaći tim rezultatom 105:86.

Najefikasniji igrač u pobjedničkom timu bio je Drašković koji je ubacio 23 poena, a kod Čelika se istakao Čerkezović koji je ubacio također 23 poena.