Košarka
3

Katastrofa Netsa u Los Angelesu, Teletović bez poena

Brooklyn Netsi su doživjeli težak poraz od Los Angeles Clippersa rezultatom 84:123.

Clippersi su bili uvjerljivi u prvoj trećini koju su dobili rezultatom 34:23, a u drugoj su napravili još veću razliku ubacivši 36 poena, dok su Netsi ostali na 14. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 70:37.

Dobru igru su košarkaši Los Angelesa nastavili i u drugom poluvremenu. U trećoj četvrtini su dodali 27 poena, dok su košarkaši Brooklyna postigli tek 19. Posljednja četvrtina je tijesno pripala Netsima, koji su postigli 28 poena, dva više od Clippersa. Clippersi su na kraju slavili rezultatom 123:84.

Bh. reprezentativac Mirza Teletović odigrao je sedam i po minuta za Netse, ostao je bez poena, a upisao je jedan defanzivni skok i jednu asistenciju.

Clipperse je do pobjede predvodio Blake Griffin sa 24 poena, dok je najbolji u blijedoj partiji Netsa bio Mason Plumlee, koji je postigao 16 poena.