FIBA Liga prvaka
53

Igokea senzacijom protiv Turk Telekoma došla do historijske pobjede bh. košarke

Slavlje košarkaša Igokee (Foto: Facebook)
Košarkši Igokee pobijedili su u Laktašima u okviru 2. kola košarkaške Lige prvaka favorizovanu ekipu Turk Telekoma rezultatom 77:66 te su tako ostvarili historijski prvi trijumf nekog bh. kluba u grupnoj fazi ovog takmičenja.

Igokea je odlično otvorila meč. Nakon prve četvrtine vodila je šest poena, dok je prednost zadržala te je čak malo i povećala do odlaska na odmor.

Turk Telekom se probudio u drugom poluvremenu, ali je Igokea furioznom završnicom ipak stigla do sigurne pobjede.

Najbolji u redovima Igokee bio je Clemmons sa 17 poena, Carmichael je ubacio 15, a Waller 12. Kod gostiju najbolji je bio Ennis sa 19 poena te Dekker s 14.

Igokea i Turk Telekom sada imaju po jednu pobjedu i poraz u grupi G, a svoj meč drugog kola tek trebaju igrati preostala dva kluba – Limoges i Hapoel iz Jerusalema.