Eurobasket
0

Hrvatska poražena od Makedonije

Hrvatski košarkaši u drugom nastupu na Evropskom prvenstvu upisali su prvi poraz. Bolji su u Alytusu bili Makedonci i pobijedili 78-76.

Serijom 8-0 na početku druge četvrtine Hrvatska je otišla na +12 (49-37), no utakmica je u svom ostatku najčešće bila u egalu. U završne tri i po minute stalno su vodili Makedonci, dok su Hrvati stizali. Na asistenciju Boa McCalebba Vlado Ilievski zabio je pobjednički koš 10,5 sekundi prije kraja. U posljednjem napadu Bojan Bogdanović s rukom na šutu nije uspio pogoditi tricu za pobjedu.

McCalebb je s 19 koševa i pet asistencija bio najbolji igrač u redovima pobjednika. Ilievski je dodao 18 koševa.

U sastavu Josipa Vrankovića Dontaye Draper ubacio je 13 koševa uz šest skokova i šest asistencija.

Polovinom posljednje četvrtine povrijedio se Marko Tomas. Nije mogao nastaviti utakmicu.

Nijemci su do druge pobjede u grupi B došli odigravši fantastično završnicu protiv Talijana u Šiauliaiju. Slavili su 76-62 premda je dvije minute i 33 sekunde prije kraja bilo samo 62-60. Ključnu rolu ovaj put nije odigrao Dirk Nowitzki već centar LA Clippersa Chris Kaman, koji je odigrao fantastičnu utakmicu upisavši impresivni double-double učinak sa 17 koševa i 17 skokova.

Nowitzki je opet bio odličan s 21 košem i 12 skokova, dok je Robin Benzing dodao 14 koševa.

Danilo Gallinari opet je bio najbolji talijanski košarkaš sa 17 koševa i 11 skokova.

Uvjerljivu su pobjedu u Panevežysu ostvarili domaćini Litvanci nadigravši Poljake 97-77. U ujednačenoj domaćoj ekipi Mantas Kalnietis prednjačio je s 19 koševa, šest skokova i šest asistencija.

Premda su na poluvremenu imali 41-20, Slovenci su na kraju jedva pobijedili Ukrajince 68-64.

Eurobasket, 2. kolo:

Grupa A

Španija – Portugal 87-73

Turska – Velika Britanija 90-61 Litvanija – Poljska 97-77

Redoslijed: 1. Turska 2-0, 3. Španija 2-0, 2. Litvanija 2-0, 4. Poljska 0-2, 5. Portugal 0-2, 6. Velika Britanija 0-2

Grupa B

Srbija – Latvija 92-77

Francuska - Izrael 85-68 Njemačka – Italija 76-62

Redoslijed: 1. Njemačka 2-0, 2. Francuska 2-0, 3. Srbija 2-0, 4. Latvija 0-2, 5. Italija 0-2, 6. Izrael 0-2

Grupa C

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 94-86 Grčka - Finska 81-61 Hrvatska – Makedonija 76-78

Redoslijed: 1. Grčka 2-0, 2. Hrvatska 1-1, 2. BiH 1-1, 3. Crna Gora 1-1, 5. Makedonija 1-1. 6. Finska 0-2

Grupa D

Bugarska – Belgija 68-65 Rusija – Gruzija 65-58 Slovenija – Ukrajina 68-64

Redoslijed: 1. Rusija 2-0, 2. Slovenija 2-0, 3. Gruzija 1-1, 4. Bugarska 1-1, 5. Ukrajina 0-2, 6. Belgija 0-2