Košarka
3

Euroliga: Loše izdanje Cedevite protiv Panathinaikosa, Musa i Gordić bez poena

U 6. kolu grupe E Top 16 faze Eurolige Cedevita je u Zagrebu poražena od Panathinaikosa rezultatom 78:60.

Ovo je četvrti poraz Cedevite u ovoj fazi takmičenja, a drugi uzastopni pošto su u prethodnom kolu poraženi od Fenerbahcea.

Gosti su od početka do kraja bili u prednosti. Veliku razliku napravili su u drugoj četvrtini koja je okončana rezultatom 39:22 za grčki tim. Cedevita nije uspjela ni početkom drugog poluvremena vratiti neizvjesnost u meč tako da je u posljednju četvrtinu ušla sa zaostatkom od 24 poena. Do kraja je tek za šest poena ublažen poraz za konačnih 78:60.

Goste je predvodio Raduljica sa 21 poenom, dok je u redovima Cedevite Pilepić ubacio 16 poena. Bh. reprezentativci Džanan Musa, koji je proveo nešto više od pet minuta na parketu, i Nemanja Gordić, koji je igrao 15 minuta, nisu upisali poene. Musa je upisao jednu, a Gordić četiri asistencije.