Košarka
0

Eurobasket: Grčka preko Belgije do četvrtfinala

Košarkaška reprezentacija Grčke očekivano je u osmini finala Eurobasketa porazila selekciju Belgije, plasiravši se tako među osam najboljih reprezentacija starog kontinenta.

Današnji meč Grci su riješili u svoju korist rezultatom 75:54, iako su Belgijanci tokom prvog poluvremena pružili dobar otpor favorizovanom protivniku.

U nastavku susreta briljirao je fantastični Bourousis koji je najzaslužniji za procvat Grčke u drugom poluvremenu.

Grčka je nakon prve četvrtine imala samo jedan koš prednosti, dok je razlika na pauzi između dva poluvremena iznosila svega tri poena. Pitanje pobjednika riješeno je u trećem periodu koji je Grčka riješila u svoju korist rezultatom 23:11. Posljednja dionica bila je samo stvar formalonosti za Grke.

Sa 14 poena najefikasniji u timu Grčke bio je Bourousis, dok je Koufos postigao jedan poen manje. Na drugoj strani 14 poena postigao je Gillet, dok je 13 koševa ubacio Van Rossom.