38

Džanan Musa sjajan u novoj pobjedi Reala u španskom prvenstvu

E. B.
Džanan Musa i Facundo Campazzo (Foto: Real Madrid Basket)
Bosanskohercegovački košarkaški reprezentativac Džanan Musa je bio sjajan u novoj pobjedi Reala u španskom prvenstvu.

Real Madrid je slavio u gostima kod Granade rezultatom 83:76, a Musa je susret završio sa 15 poena i 4 asistencije.

Real Madrid je odlično otvorio susret i nakon prve četvrtine je imao prednost rezultatom 25:13 zahvaljujući ponajviše Fabienu Causeuru i Musi. U prvoj dionici igre Francuz je ubacio četiri trojke za 12 poena, dok je Musa dodao 6.

Domaćin je bolje odigrao dugu četvrtinu, te je prednost Reala na poluvremenu iznosila samo plus šest (40:34).

Granada je odlično odigrala treću četvrtinu, te se u posljednjih deset minuta ušlo s prednošću domaćina rezultatom 65:62.

Ipak, Real je pokazao klasu u posljednjoj četvrtini i zasluženo je upisao osmu pobjedu iz isto toliko susreta u Endesa ligi.