NBA liga
12

Dončić se poigravao s Knicksima, Jokić nadigrao Jamesa u pobjedi Denvera nad Lakersima

E. B.
Luka Dončić
Luka Dončić
Prvo ime sinoćnjih susreta u NBA ligi je bio Luka Dončić koji se poigravao s Knicksima u najčuvenijoj svjetskoj dvorani, Madison Square Gardenu u New Yorku.

Dončić je briljirao u pobjedi Dallasa rezultatom 122:108, a susret je završio sa čak 39 poena, 8 skokova i 11 asistencija.

U nekoliko navrata pravio je poteze od kojih je zastajao dah, a najljepši smo vidjeli u prvoj četvrtini kada je iz naizgled nemoguće pozicije iza leđa asistirao Dwightu Powellu za koš.

Sjajan duel vidjeli smo i u Los Angelesu gdje su Lakersi ugostili Denver, a gosti su slavili rezultatom 114:106.

Nikola Jokić je ostvario "samo" double-double sa 24 poena i 13 skokova, a jedna asistencija mu je nedostajala za triple-double.

Na drugoj strani LeBron James je susret okončao sa 29 poena, 9 skokva i 7 asistencija.

Zanimljivo, njih dvojica nisu bili najefikasnij na meču. U redovima Lakersa Anthony Davis je ubacio 32, a u Denveru Jamal Murray 29 poena.

Pobjedu u gostima je upisala i Minnesota koja je savladala Milwaukee rezultatom m129:105, a u ovom trijumfu Luka Garza je za tri minute na parketu upisao jedan skok.