NBA doigravanje
0

Bullsima thriller nakon tri produžetka!

I četvrti od šest susreta četvrfinalne serije NBA doigravanja na Istoku između Bostona i Chicaga odlučen je tek u dodatnom vremenu. Bullsi su kao domaćini nakon tri produžetka pobijedili 128-127.

Boston i Chicago kao da su se već pretplatili na produžetke u ovoj seriji. No, ovoga puta, u United Centeru su odigrana čak tri! Nakon 48 minute igre rezultat je bio 101-101. U prvom produžetku je bilo 8-8, u drugom 9-9, a treći su dobili domaćini s 10-9, te su s ukupnih 128-127 izborili treću pobjedu u seriji i odluku o ukupnom pobjedniku odgodili do subote, kada je na redu odlučujuća, sedma utakmica u Bostonu!

Domaćini su krenuli odlično, te su nakon prve četvrtine vodili sa 37-26. No, Celticsi su do velikog odmora smanjili na samo dva koša zaostataka (59-57). Chicago se početkom posljednje četvrtine odlijepio na 12 koševa razlike (88-76). No, Bullsi su šest minuta u zadnjoj četvrtini ostali bez poena, a Celticsi su serijom 18-0 poveli 99-91 na 3 minute i 38 sekundi prije kraja dvoboja.

Bullsi su smogli snage za povratak i izborili produžetak, a potom je uslijedila prava drama u kojoj su nakon 15 minuta dodatka slavili domaćini. Dakako, nemoguće je opisati što se sve događalo u najvažnijim trenucima ove utakmice. Spomenimo tek da je Derrick Rose blokirao pokušaj Rajona Ronda sedam sekundi prije kraja trećeg produžetka, koji je potencijalno ipak mogao donijeti pobjedu Bostonu.

John Salmons, čovjek s najvećom minutažom u ovoj utakmici (59:56), s 35 koševa (5-9 za tri poena) je predvodio Bullse do pobjede. Derrick Rose je dodao 28 poena (12.25 iz igre) uz 8 skokova i 7 asistencija. Ben Gordon je za 12 poena potrošio 14 lopti iz igre. Bullsi su opet imali ''jaču klupu'' od Celticsa. Brad Miller je postigao 23 koša uz samo jedan promašaj cijelu večer! Gađao je 8-9 iz igre (trice 2-2) i 5-5 iz slobodnih bacanja, a imao je i 10 skokova. Kirk Hinrich je dodao 11 koševa.

Kod gostiju je sjajan bio Ray Allen, koji je s 51 košem ubilježio rekord karijere u doigravanju. Šutirao je 18-32 iz igre, a za tri poena 9-18. Glen Davis je postigao 23 poena, a Paul Pierce ovoga puta nije bio čovjek odluke za svoju momčad kao u prethodnoj utakmici. Dvoboj je okončao s 22 koša (5-13 iz igre, 11-12 slobodna bacanja). Dodajmo još da je u utakmici koja će se pamtiti kod domaćina Noah imao 15 skokova, a kod gostiju Rondo nevjerojatnih 19 asistencija!

Orlando je slavio u gostima kod Philadephije 114-89, te je s ukupnih 4-2 u pobjedama izborio prolaz u polufinale, u kojem čeka pobjednika serije između Bostona i Chicaga. Magic je drugi gostujući uspjeh u ovoj seriji ostvario bez suspendiranog Dwighta Howarda i ozlijeđenog Courtneyja Leeja.

Najdominantniji centar lige Howard bio je suspendiran na jednu utakmicu zabrane nastupa zbog opasne igre na suparničkog igrača. Tokom prve četvrtine pete utakmice serije u utorak, koju je Orlando na Floridi dobio 91-78, Howard je u jednom duelu pod košem visokim laktom opasno zamahnuo prema kanadskom centru 76-ersa Samuelu Dalambertu. Odmah je dobio tehničku osobnu pogrešku, a nakon utakmice nadležna je komisija NBA lige procijenila da se radilo o preopasnoj igri, obzirom da je lakat bio iznad visine ramena, suspendiravši Howarda, koji će se vratiti u momčad za prvi polufinalni susret.

Rashard Lewis je postigao 29 koševa za Magic, Rafer Alston 21, uz 10 asistencija. Kod domaćina su najefikasniji bili dvojica Andrea, Miller s 24 i Iguodala s 20 koševa. Sixersi su se već drugu sezonu zaredom oprostili od doigravanja već u prvom krugu.

Houston Rocketsi su, napokon, prvi puta nakon 1997. godine prošli prvi krug doigravanja. To im je omogućila domaća pobjeda protiv Portlanda 92-76 u šestoj utakmici serije u Zapadnoj konferenciji. Rocketsi su u protekle dvije sezone padali u utakmici broj šest u četvrtfinalu doigravanja, oba puta protiv Utaha. Ovoga puta im je šesti susret donio sreću i polufinalne okršaje protiv LA Lakersa, od kojih su izgubili sve četiri utakmice u osnovnom dijelu sezone.

Ron Artest postigao je za Rocketse 27 koševa, Yao Ming je dodao 17 uz 10 skokova. Za Blazerse, najmlađi tim u doigravanju, LaMarcus Aldridge je postigao 26 koševa, Brandon Roy 22. Portlandu je ovo bio prvi nastup u doigravanju od 2003. godine.

NBA doigravanje, petak:

Istočna konferencija

Chicago Bulls (7) – Boston Celtics (2) 128-127 nakon tri produžetka (Salmons 35p, 6s, 4a, Rose 28p, 8s, 7a, Miller 23p, 10s / Allen 51p, Davis 23p, 7s, Pierce 22p, 9s)

Rezultat u seriji je 3-3

Philadelphia 76ers (6) – Orlando Magic (3) 89-114 (Miller 24 p, 7 s, 5a, Iguodala 20 p / Lewis 29 p, 7s, 5a, Alston 21p, 10a)

Orlando se plasirao u konferencijski polufinale s 4-2

Zapadna konferencija:

Houston Rockets (5) – Portland Trail Blazers (4) 92-76 (Artest 27p, Ming 17, 10s / Aldridge 26p, Roy 22p)

Houston se plasirao u konferencijski polufinale s 4-2.