0

Bosna pobijedila u Banjoj Luci

Sarajevo-x.com
(Foto: G. Kec/Sarajevo-x.com)
U odgođenoj utakmici 8. kola Lige 13 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine sarajevska Bosna je u neizvjesnoj utakmici savladala Borac u Banja Luci rezultatom 81:79.
U veoma efikasnoj prvoj četvrtini nešto bolju igru pružio je Borac pa je prednost banjalučkog tima u jednom trenutku iznosila i šest razlike 16:10, da bi na kraju prvih deset minuta rezultat glasio 26:23 u korist Borca, ponajviše zahvaljujući sjajnoj igri Nemanje Vranješa koji je ubacio 11 poena uprvoj dionici.

Drugi period bolje otvara Borac. Po prvi put su imali i sedam poena prednosti 32:25. Bosna na tri minute do kraja poluvremena stiže do izjednačenja rezultata 41:41, da bi Borac na odmor otišao sa vodstvom od jednog poena 47:46. U nastavku susreta igralo se uglavnom poen za poen, uz konstanto vodstvo Borca. Na kraju trećeg perioda domaći su imali tri poena prednosti 67:64.

Igralo se tako sve do dvije minute pred kraja kada Bosna poenima Dine Hodžića stiže do prvog vodstva na utakmici. Ušlo se zatim u neizvjesnu završnicu u kojoj se bolje snalaze gosti te stižu do sedme pobjede u prvenstvu, piše SportSport.ba.

Bosnu je do pobjede vodio večeras ponovo sjajni Dženan Rahimić sa 25 poena i 13 skokova. Sindis Demić je ubacio 15, dok je kod Borca Nemanja Vranješ ubacio 25 koševa.