Kraj nastupa na Eurobasketu
0

Bh. reprezentacija poražena od Makedonije sa 75:63

Piše: Edin Isanović
Košarkaši bh. reprezentacije u posljednjem kolu grupne faze poraženi su od Makedonije rezultatom 75:63 i tako se oprostili od Evropskog prvenstva.

Ova utakmica pokazala je da naši ne mogu odigrati dvije kvalitetne utakmice u nizu.

Prva četvrtina Odmah u uvodu vidjelo se da će naši odigrati kvalitetno u odbrani, što je donijelo izuzetno malo koševa u prvoj četvrtini. Izabranici Sabita Hadžića ušli su u ovaj dvoboj motivisano, dok Makedonci nisu bili na očekivanom nivou.

Prvu dionicu riješili smo u svoju korist vodstvom 17:16, a najbolji pojedinac u našoj reprezentaciji bio je Kenan Bajramović. Svakako treba istaći da je Pero Antić odlično čuvao Mirzu Teletovića.

Druga četvrtina

Naši suparnici dobro su otvorili drugu dionicu i došli do minimalne prednosti 21:20. Iako su naši u nekoliko navrati imali odlične situacije za poentiranje, promašili su nekoliko zicera. Nedostajalo je strpljenja u napadu, a u prvom poluvremenu su Đedović i društvo izgubili osam lopti.

Na svu sreću Makedonci nas nisu kaznili. U jednom trenutku vodili su 29:24, ali smo se trojkom Ikonića vratili. Potom smo koševima Gordića i Teletovića došli do vodstva 33:29. Iako se činilo da će prvi dio završiti neriješeno, koševima Domercanta došli smo do 38:35. To je bio konačan rezultat prvih 20 minuta igre.

Treća četvrtina

Po običaju loše smo otvorili treću dionicu. Makedonci serijom 9:0 i dolaze do 44:38. No, nastavilo se loše. Suparnici su poentirali, naši su bili katastrofalni. Nikako nisu mogli postići koš. Nakon polovine treće četvrtine imali smo minus 11 poena. Negativni niz prekinuo je Đedović.

Treća četvrtina završila je vodstvom Makedonije 53:47.

Četvrta četvrtina

Iako se na početku igralo koš za koš, izuzetno loša partija Teletovića i Domercanta i greške u napadu omogućile su Makedoncima da odu na plus deset poena razlike četiri minute prije kraja. Bilo je 67:57 i dalo se naslutiti da ćemo biti poraženi.

Jedini igrač koji je bio na nivou je Nihad Đedović. U jednom trenutku prednost suparnika se istopila na šest poena. Ipak, naši su na kraju poraženi rezultatom 75:63.