FENA
(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Rally Jahorina, koji je ovog vikenda vožen na području Sarajeva i Istočnog Sarajeva, večeras je završen.

Osmi Jahorina rally vožen je u punom formatu za šampionat Bosne i Hercegovine i šampionat Srbije.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu na utrkama u Starom Gradu, Jahorini i Trebeviću osvojili su Vladislav Rabrenović i Dragan Mitrović u automobilu "Škoda Fabia''.

Aleksandar Dimitrijević i Milan Misailović osvojili su drugo mjesto u automobilu ''Zastava Yugo 65''.

U generalnom plasmanu treće mjesto osvojila je jedina ženska ekipa u automobilom ''Citroen C2'', Jovana Jovanović i Nataša Tunguz.

Jahorina rally se boduju i za otvoreni šampionat Srbije, a plasman je isti i kao u generalnom plasmanu Jahorina rallya s obzirom na to sa su prva tri mjesta u generalnom plasmanu osvojili takmičari iz Srbije.

Za šampionat BiH trofej za prvo mjesto osvojili su Kemal Hašić i Mujo Murtić u ''Subaruu Impreza".

Drugo mjesto pripalo je Renatu i Željku Živkoviću koji su vozili ''Zastava Yugo'', a trećeplasirani su bili Haris Tiro i Nedim Tekač ("Fiat Uno'').

Rally je vožen na više od 230 kilometara od kojih je 60 kilometara brzinskih ispita.