BiH
0

Rukomet: BiH - Estonija 23:23

Rukometna reprezentacija <b>Bosne i Hercegovine </b>u 1. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2004. u Sloveniji igrala je neriješeno sa selekcijom Estonije <b>23:23 </b>(8:12). Rukometaši BiH neslavno su započeli kvalifikacioni ciklus za EP ostvarivši nepovoljan rezultat u susretu sa direktnim konkurentom za drugo mjesto u šestoj grupi, koje vodi u baraž...

Rezultatsku ravnotežu rukometaši BiH su i pored neubjedljive igre protiv prosječne ekipe Estonije u prvom poluvremenu uspijevali držati do 18. minute (6:6). Brojne greške u dodavanju, nepovezanu i sporu igru u napadu gosti su uspješno kažnjavali kontranapadima i serijom od 5:0 uspjeli napraviti osjetniju prednost, koju su uspjeli sačuvati sve do kraja prvog dijela igre. U nastavku susreta rukometaši BiH igrali su nešto odlučnije. Golovima kapitena Maglajlije BiH se uspjela približiti na 10:12, ali su gosti ipak održali prednost sve do 43 minute. Serijom 6:1 rukometaši BiH su napravili preokret i došli u vodstvo od dva gola razlike (22:20). U dramatičnoj završnici u posljednjih pet minuta ekipa BiH, nakon što nije uspjela realizirati igrača više u igri, dozvolila je protivniku da najprije izjednači, a u posljednji minut uđe i sa prednošću od jednog gola 22:23. Petnaest sekundi prije kraja Mirza Ćehajić uspio je postići gol i postaviti konačan rezultat, koji u revanšu, 5. januara u Tallinu, daje male šanse da u ukupnom skoru BiH bude bolja od Estonaca. U prvom susretu šeste grupa ekipa Ukrajine na domaćem terenu pobijedila je Holandiju sa 27:17.

Sportska dvorana u Gračanici, gledalaca oko 1.200, sudije Peter Hasčik i Zdislav Otapka oba iz Slovačke.

BOSNA i HERCEGOVINA: Tahirović, Počuča, Ridžić 1, Maglajlija 5, Terzić, Šuman 4, Andelija, Ćehajić 2, Sirćo 3, Bašić, Anučić 3, Jahić, Ivičić, Martinović 5. Selektor Abas Arslanagić.

ESTONIJA: Naum, Pajust, Aleksejev, A. Lepp 2, Bramans 1, Ratsep 4, Javre 3, Lillsso 5, Noodla 2, Vosalu 2, Reiner 1, M.Lepp 3. Selektor Tarmo Volt.

Sedmerci: BiH 3 (1), Estonija 3 (2); isključenja BiH 6, Estonija 8 minuta.

1. UKARJINA 1 1 0 0 27:17 2
  2. BiH 1 0 1 0 23:23 1
  3. ESTONIJA 1 0 1 0 23:23 1
  4. HOLNADIJA 1 0 0 1 17:17 0.