BiH
0

Karatisti UNSA najuspješniji učesnici evropskog prvenstva u Crnoj Gori

FENA
Predstavnici Univerziteta Sarajevo najuspješniji su učesnici 7. univerzitetskog prvenstva Evrope u karateu u Žabljaku (Crna Gora).

Na trodnevnom takmičenju sarajevski studenti osvojili su 13 medalja (dvije zlatne, pet srebrenih i šest bronzanih).

Najsjajnija odličja osvojili su Edin Bektaš u kategoriji do 84 kg, te ženska ekipa u borbama u sastavu Amina Adilović, Mirnesa Bektaš, Zenira Bektaš i Jovana Čeho.

Pored Univerziteta Sarajevo, BiH su predstavljali studenti i studentice Univerzitata "Džamal Bijedić" iz Mostra, koji su sa dvije bronzane medalje u ukupnom poretku osvojili 22. mjesto, te Univerziteta Travnik (26. mjesto), Univerzitata Banja Luka (33. mjesto), Univerziteta Istočno Sarajevo (34. mjesto), Univerziteta Mostar (36. mjesto) i Univerziteta Tuzla (43. mjesto).

Na prvenstvu je ukupno učestvovalo 45 univerziteta iz devet zemalja.