Zaduženje za ZZO KS
505
Kanton Sarajevo nabavlja vakcine protiv korone u vrijednosti dva miliona KM
A. Z.
Sjednica Vlade KS
Vlada Kantona Sarajevo je obavezala Zavod zdravstvenog osiguranja KS da pokrene proceduru nabavke vakcine protiv COVID-19 u vrijednosti 2.000.000 KM, sa pozicije sredstava namijenjenih za borbu protiv ove bolesti.
"Zbog opredjeljenja da građanima Kantona osigura efikasnu zaštitu od COVID-19, odnosno nabavi vakcine, Vlada Kantona Sarajevo je, razmatrajući zakonske mogućnosti kako bi se mogla najbrže izvršiti predmetna nabavka, zadužila Zavod zdravstvenog osiguranja KS s obzirom da na svojim pozicijama ima predviđena finansijska sredstva za te namjene", stoji u saopćenju Vlade.
ZZO je takođe zadužen da pribavi mišljenje Agencije za javne nabavke BiH koji postupak nabavke će primjeniti kod ove nabavke imajući u vidu hitnost, kao i specifičnost predmeta nabavke i dobavljača.
Više na istu temu
Direktni razgovori
Vlada Kantona Sarajevo pregovara s Rusima i AstraZenecom, traži vakcine i od susjeda
11.03.2021. u 20:04
Nove informacije
Kanton Sarajevo preko UAE nabavlja 100 hiljada doza AstraZenecine vakcine
22.02.2021. u 16:15
Dva načina da stignu
Vlada KS preko veledrogerija planira nabaviti AstraZeneca i Sputnik V vakcine
22.02.2021. u 12:54
Možda vas zanima
"Nemoj se naviknuti"
Ukrajinski violončelist svirao na sarajevskim ulicama i grobljima: Koncertom odao počast žrtvama opsade
6 sati
Plemenitost u akciji
Miss BiH Lana Jahić donirala dres Edina Džeke na izboru za Miss svijeta: Humanitarna misija za djecu
11 min