sport
1.4k

UŽIVO: BiH - Argentina 1:2

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u ovim trenucima igra historijsku utakmicu, prvu na jednom velikom takmičenju. Na stadionu Maracana protivnici Zmajeva je reprezentacija Argentine. Tekstualni prenos susreta iz Rio de Janeira možete pratiti na portalu Klix.ba.
90' - Kraj utakmice na Maracani.
90' - Bičakčić u pokušaju centaršuta šalje loptu u gol-aut.
90' - Messi je imao priliku za 3:1, ali ga je Kolašinac omeo u napadu.
90' - Igra se posljednja minuta utakmice. Tri minute produžetka.
89' - Višća je faulirao Messija s leđa.
86' - Još četiri minute nade. Idemo Zmajevi!
84' - Gooooooooooool! Vedad Ibišević kroz noge Romera šalje loptu u mrežu Argentine.
83' - Kolašinac je zaustavio opasan napad Di Marije. Na drugoj strani Romero brani slab šut Višće.
81' - Nakon šanse Pjanića, uslijedila je kontra Gauchosa. Spahić čisti ispred gola Begovića. Korner za Argentinu.
77' - Bez obzira na rezultat, možemo biti ponosni na rezultat koji ne pokazuje stanje na terenu u dosadašnjem dijelu susreta.
75' - Uh... Aguero je šutirao sa iskosa sa vrha šesnaesterca, ali je lopta otišla pored stative našeg gola.
75' - Di Marija pokušao ubaciti loptu u šesnaesterac, no ona je otišla preko gola Asmira Begovića.
72' - Ulazi Haris Medunjanin, izlazi Zvjezdan Misimović.
72' - Spahić odnio loptu ispred Higuaina.
70' - Edin Višća ulazi umjesto Izeta Hajrovića
69' - Hajrović je faulirao Di Mariju u blizini šesnaesterca.
69' - Vedad Ibišević mijenja Mensura Mujdžu. Hajrović snažno šutirao preko gola.
68' - Džeko je istrčao po lijevoj strani, Argentinci loptu izbacili u korner.
67' - Šteta. Zmajevi su bili dobri u dosadašnjem dijelu susreta. Ali, ovaj put nisu mogli zaustaviti Messija. Idemo dalje.
65' - Messi pogađa za 2:0
63' - Slobodan udarac za Argentinu. Messi šutira preko gola.
60' - Messi ponovo zaustavljen. Ide polukontra BiH, Džeko u ofsajdu.
59' - Opasan napad Argentine. Messi je dodao do Aguera koji šutira, ali ponovo brani Begović.
59' - Lopta je već na drugoj strani terena, u rukama sigurnog Asmira Begovića.
58' - Šteta. Mismović dodao do Lulića koji ubacuje ispred gola Romera.
57' - Zmajevi napadaju. Peti korner za BiH.
55' - Messi je povukao loptu, dodao do Di Marije, ali odbrana BiH izbacuje loptu.
54' - Aguero je bio u šansi, ali je šutirao pored gola.
52' - Bešić ponovo sjajan. Još jednom zaustavaio Messija. Hajrović ponovo prijeti golu Romera.
51' - Zmajevi napadaju, faul Lulića nad Zabaletom.
50' - Hajrović šutirao preko živog zida Argentine, Romero je uhvatio loptu.
47' - Faul nad Edinom Džekom na nekih 20-tak metara. Misimović ili Pjanić?
46' - Šutirao je Misimović sa velike udaljenosti, ali je loptu izbacio jedan od odbrambenih igrača Gauchosa.
46' - Dvije izmjene u reprezentaciji Argentine. Higuain mijenja Maxija Rodrigueza, Gago ulazi umjesto Campagnara.
45' - Kraj prvog poluvremena. Šteta zbog autogola Kolašinca jer su Zmajevi u prvih 45 minuta bili dostoja rival Argentincima.
42' - Bešić je pokušao ubaciti loptu u šesnaesterac, ali je lopta otišla u gol-aut. Sušić širi ruke.
41' - Hajrović šutirao sa 30-tak metara.
40' - Kakva šansa. Romero je odbranio šut Senada Lulića.
40' - Korner za BiH.
38' - Sjajan posao obavlja Muhamed Bešić. Pametan, snažan i brz defanzivac koji nam je trebao nakon odlaska Rahimića.
37' - Nekoliko minuta perioda bez šansi. Igra se na sredini terena na Maracani.
34' - Lulić sve češće u napadu. Bio je u prilici ispred gola Argentine, ali nije dobro primio loptu.
32' - Džeko je šutirao sa nekih 18 metara iznad gola. Dobra prilika za Dijamanta.
31' - Zrela igra Zmajeva. Bek rizičnih poteza i panike. Samo nedostaje gol.
30' - Aguero pokušao ubaciti, Bešić izbacio.
28' - Lulić u ofsajdu i sam ispred golmana Romera. Šteta, šteta, šteta...
26' - Mismović je raspoložen večeras. Zmajevi vrše pritisak na zadnju liniju Argentine.
25' - Slobodan udarac za Misimovića. Odlična prilika za Zmajeve. Lopta je pala na peterac Gauchosa, ali niko nije uspito stići do nje.
25' - Žuti karton za Roja.
24' - Šutirao Lulić, ali je izblokiran.
24' - Zabrniuto lice Sušića.
23' - Slabo dodavanje odbrane Zmajeva. Lopta je u rukama Begovića.
20' - Bešić, Spaha i Kolašinac su ponovo zaustavili Messija. Sjajan posao odrađuje ova trojka.
19' - Kolašinac je sjajno zaustavio Zabaletu.
19' - Zmajevi kombiniraju na sredini terena.
17' - Argentinci u ovim trenucima napadaju, ali odbrana BiH se dobro drži. Lulić, Kolašinac, Spahić i Bešić na nivou.
16' - Kolašinac i Spahić markirali Messija u šesnaestercu Zmajeva.
16' - Nakon početnog šoka, Zmajevi su vratili samopouzdanje. Nema straha od pete reprezentacije svijeta.
15' - Pjanić pokušao iz slobodnog udarca. Lopta ostala u živom zidu.
13' - Kakva šansa za Zmajeve, Romerostiže prije Hajrovića.
12' - Lulić je spriječio napad Gachuosa.
11' - Spahić je bio u napadu, ali je glavom izbacio loptu u gol-aut.
10' - Misimović je poveo polukontru Zmajeva, ali je fauliran na sredini terena.
9' - Nedozvoljena igra Pjanića koji je visoko podigao nogu.
8' - Kolašinac je oduzeo loptu Agueru. Počinje novi napad Zmajeva.
7' - Hajrović je centrirao u šesnaesterac, golman Romero izbacio.
6' - Nakon početnog presinga Argentinaca, Zmajevi imaju loptu u nogama. Hajrović je fauliran.
5' - Bešić čuva Messija. Mladi defanzivac Bosne i Hercegovine velika je uzdanica Safet Sušića u večerašnjem susretu.
4' - Šok na početku koji niko nije očekivao. Ali ne treba gubiti nadu. Dizali su se Zmajevi iz pepela do sada.
3' - Autogolom Kolašinca Argentina vodi 1:0. Glavu gore Zmajevi!
2' - Uz njih, "razbijač" argentinske igre je sjajni Bešić koji je bio odličan protiv Meksika i Obale Slonovače.
2' - Argentinci imaju koptu u svojim nogama. Večeras će mnogo toga zavisiti od Bičakčića i Spahića.
1' - Sudija Aguilar je dao znak za početak utakmice BiH - Argentina. Sretno Zmajevi na historijskom pohodu!
23:57' - Očekuje se početak utakmice.
23:55' - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine na Maracani. Historija se piše u ovim trenucima.
23:53' - Zmajevi i Gauchosi izlaze na teren. Argentinci imaju veliku podršku u Riju, ali i Zmajevi će imati svoje navijače na prepunom stadionu.
23:51' - Igrači su u tunelu stadiona Maracana. Kapiten Argentine je Lionel Messi.
23:50' - U našoj grupi se sutra sastaju Iran i Nigerija. Utakmica je na rasporedu u 21:00 sati.
23:40' - Ostalo je još 20 minuta do početka utakmice.
23:31' - Tu je i Džeko koji je bio uključen u najviše golova od bilokojeg igrača evropskih kvalifikacija. Džeko je postigao 10 golova i imao četiri asistencije. Bio je drugi strijelac iza Robina van Persieja.
23:31' - Iako su Gauchosi bili najefikasnija reprezentacija u južnoameričkim kvalifikacijama, i BiH se može pohvaliti odličnom statistikom sa 30 golova u deset utakmica. Ispred nas su bili Njemačka, Holnadija i Engleska.
23:26' - Bosna i Hercegovina je jedini debitant na ovogodišnjem Mundijalu. Gledajući protekla svjetska prvenstva, dva debitanta stigla su do trećeg mjesta. Te 1950. Portugal se okitio bronzom dok je Hrvatska 1998. u Francuskoj također osvojila treće mjesto.
23:24' - No, gledajući susrete protiv evropskih reprezentacija, možemo biti optimisitčni. U devet utakmica protiv reprezentacija sa Starog kontinenta, ubilježili su dvije pobjede, četiri puta remizirali i tri puta izgubili.
23:22' - U posljednjih 12 susreta na Svjetskom prvenstvu, Argentina je izgubila samo jednu utakmicu uz devet pobjeda i dva remija. Postigli su 24 gola.
23:20' - Sudija večerašnjeg susreta je Joel Aguilar iz Salvadora. Do sada nije sudio zvaničnu utakmicu na nekom od kontinentalnih takmičenja.
23:11' - Zmajevi su "osjetili" teren Maracane, pozdravili se i fotografisali sa bh. navijačima.
22:47' - Sabella je je odabrao Romera, Garayja, Campagnara, Zabaletu, Di Mariju, Messija, Rodrigueza, Mascherana, Roja, F. Fernandeza i Aguera.
22:47' - Poznati su i sastavi za večerašnju utakmicu. Sušić se odlučio za Begovića, Bičakčića, Spahića, Kolašinca, Bešića, Pjanića, Misimovića, Džeku, Mujdžu, Lulića i Hajrovića.
22:47 - Kad počne utakmica, u mjestu Vrnograč kod Velike Kladuše će iz hair česme poteći voda u sjećanje na poginule Krajišnike, Hasiba Mahmića, Vildana Pehlića i Almira Kasumovića koji su živote izgubili u tragičnoj saobraćajnoj nesreći prilikom povratka iz Kaunasa u Litvaniji, gdje je bh. nogometna reprezentacija odigrala presudnu utakmicu na odlazak na Svjetsko prvenstvo.
22:43 - Osim državne televizije BHT 1 koja će utakmicu emitirati ekskluzivno na prostoru Bosne i Hercegovine, susret će se gledati diljem svijeta putem više od 200 zemaljskih stanica i ukupno 54 satelitska kanala.
22:41 - U drugoj utakmici protiv Gauchosa Zmajevi su poraženi sa 2:0. Bilo je to u St. Louisu u novembru prošle godine.
22:32 - Nogometna reprezentacija BiH do sada je protiv Argentine igrala dva puta. U prvom susretu u Cordobi 14. maja 1998. godine izabranici tadašnjeg selektora Džemaludina Mušovića poraženi su 5:0.
22:25 - Rukometni Zmajevi večeras su izborili plasman na Svjetsko rukometno prvenstvo u Kataru naredne godine što je sjajna uvertira za večerašnju utakmicu nogometnih Zmajeva.
22:24 - Na putu ka Maracani Zmajevi su slušali hit grupe Velahavle "Idemo ludo, idemo jako".

[VIDEO]7K1fo0tbeQE[/VIDEO]

22:19 - Do sada je bilo nekoliko iznenađenja na Mundijalu. Vjerujemo da će se večeras desiti još jedno i da će Zmajevi još jednom obradovati naciju.
' - Sjajna atmosfera vlada među navijačima Bosne i Hercegovine. U gradovima širom naše zemlje, Bosanci i Hercegovci s nestrpljenjem čekaju izlazak Zmajeva na legendarnu Maracanu.
' - U ovom trenutku vladaju velike gužve ispred Maracane koja će večeras biti popunjena do posljednjeg mjesta. Kako javlja reporter portala Klix.ba, cijene ulaznica za ovaj meč dostižu astronomske cifre.