Svjetsko prvenstvo
0

Tok utakmice: SAD - Vels 1:1

H. H.
Na stadionu Ahmad bin Ali u Al Rayyanu igrala se druga utakmica grupe B Svjetskog prvenstva u Kataru između SAD-a i Velsa (1:1), a susret ste mogli pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

SAD - Vels 1:1 (Weah 36' / Bale 82' pen.)

90' - Igrat će se devet minuta sudijske nadokande.

89' - Dobra kontra Velsa, ali udarac Johnsona odbranio je Turner.

SAD - Vels 1:1 (Bale 82' pen.)

82' - GOOOOOOOL! Bale je preuzeo odgovornost i sigurno pogodio za 1:1.

80' - Penal je za Vels deset minuta prije kraja, nakon što je oboren Gareth Bale.

75' - Sve je manje vremena za Vels da izbjegne poraz, Amerikanci prilično sigurno čuvaju vodstvo.

64' - Najbolja šansa za Vels! Davies je šutirao glavom, a Turner je ispod prečke izbio loptu u korner.

53' - Velšani su nešto odlučniji u drugom poluvremenu, ali i dalje bez pravih šansi.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, Vels mora mnogo bolje zaigrati ako želi izbjeći poraz.

Kraj prvog poluvremena

Amerikanci zasluženo vode, jer su bili bolji od početka i pokazali su mnogo više želje da postignu gol.

SAD - Vels 1:0 (Weah 36')

36' - GOOOOOOOOOOL! Amerikanci su zasluženo poveli nakon fenomenalne akcije. Pulisic je uposlio Weaha, a ovaj je rutinski matirao golmana Velsa za 1:0.

25' - Amerikanci su bolji rival u dosadašnjem dijelu meča. Napadaju i pokušavaju postići vodeći gol.

10' - SAD su imale dvije velike šanse. Prvo je Rodon zamalo postigao autogol, a potom je Sargent šutirao glavom pored gola.

1' - Počela je utakmica u sjajnoj atmosferi koju su priredili navijači oba tima.

19:50 - Poznati su i sastavi timova:

SAD: Turner, Dest, Zimmerman, Ream, Robinson, Adams, Musah, McKennie, Weah, Pulisic, Sargent.

Vels: Hennessey, Rodon, Mepham, Davies, Ampadu, Ramsey, Williams, Roberts, Bale, James, Moore.

19:50 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualniprijenos utakmice 1. kola grupe B na Svjetskom prvenstvu u kojoj se sastaju SAD i Vels. Susret se igra na stadionu Ahmad bin Ali s početkom u 20 sati.