Tenis
0

WTA Elite Trophy Zhuhai: Venus, Pliškova i Vinci u polufinalu, Wozniacki odustala

Karolina Pliškova (Foto: EPA)
Danas su na inauguralnom WTA Elite Trophy turniru u kineskom Zhuhaiju, vrijednom 2.150.000 dolara, odigrana tri meča.

Grupa A: Venus Williams - Saisai Zheng 2:1

Venus je nakon preokreta savladala domaću takmičarku sa 2:1 u setovima nakon dva sata i tri minuta igre. Prvi set Kineskinja je dobila sa 6:4, no onda se starija sestra Williams "probudila" i sa dva puta po 6:1 došla do druge pobjede u grupi i plasmana u polufinale.

1. Williams 2-0 (4:2)
  2. Zheng 0-1 (1:2)
  3. Keys 0-1 (1:2)

Grupa C: Karolina Pliškova - Sara Errani 2:0

Karolina Pliškova plasirala se u polufinale današnjom pobjedom nad Sarom Errani nakon samo sat i minutu igre. Prvi set Čehinja je riješila ekspresno za 23 minute i nije dopustila Italijanki nijedan game. U drugom setu Errani je uspjela uzeti tri gamea, te je konačni rezultat glasio 6:0, 6:3.

1. Pliškova 2-0 (4:1)
  2. Janković 1-1 (3:2)
  3. Errani 0-2 (0:4)

Grupa D: Svetlana Kuznjecova - Caroline Wozniacki 1:0 (predaja Wozniacki)

Svetlana Kuznjecova je savladala Carolinu Wozniacki nakon što joj je Dankinja predala meč. Kuznjecova je prvi set nakon 49 minuta igre riješila u svoju korist sa 7:5, a nakon 26 minuta igre u drugom setu Wozniacki je predala zbog povrede ručnog zgloba. Caroline je po dolasku u Zhuhai nožem posjekla prst, te je zbog toga imala poblema pri držanju reketa i posljedica toga je odustajanje od turnira. Nju će u posljednjem meču protiv Roberte Vinci, koja se kvalifikovala u polufinale, zamijeniti Anna Karolina Schmiedlova.

1. Vinci 1-0 (2:0)
  2. Kuznjecova 1-1 (1:2)
  3. Wozniacki 0-1 (0:1)