Tenis
0

WTA Elite Trophy: Pliškova preko Svitoline do finala sa Venus

Karolina Pliškova će sutra igrati u finalu WTA Elite Trophyja u kineskom Zhuhaiju protiv Venus Williams.

Pliškova je svojoj rivalki u polufinalu, Elini Svitolini, prepustila samo četiri gamea, te je sa 2:0 slavila nakon sat i tri minute igre.

U prvom setu nakon 34 minute igre rezultat je glasio 6:3, a Čehinja je napravila breakove u prvom i devetom gameu.

Drugi set Pliškova je riješila za samo 29 minuta, te je sa dva breaka u četvrtom i šestom setu došla do ubjedljivih 6:1.

Finalni meč Venus Williams - Karolina Pliškova igra se sutra ujutro u 9 sati.

WTA Elite Trophy je inauguralni turnir vrijedan 2.150.000 dolara na kojem učestvuju teniserke od 9. do 19. mjesta na WTA listi uz jednu pozivnicu.

Pobjednici će pripasti 635.000 dolara i 700 bodova na WTA listi, dok će poražena dobiti 335.000 dolara i 440 bodova na WTA listi.