0

Wimbledon: Sabine Lisicki prva polufinalistica

Sabine Lisicki  (Foto: AFP)
Sabine Lisicki (Foto: AFP)
Njemačka teniserka Sabine Lisicki nije se zaustavila nakon što je u ponedjeljak ostvarila veliku pobjedu u Wimbledonu, protiv prve igračice na svijetu i braniteljice naslova Serene Williams.

Lisicki je kao prva izborila polufinale Wimbledona, nakon što je sa 6-3, 6-3 pobijedila Estonku Kaiju Kanepi, teniserku koja je nekim čudom prošla prva dva kola (oba je puta trebala ispasti, protiv Moore i Kerber), te dogurala sve do četvrtfinala.

Za samo jedan sat i pet minuta Lisicki je slomila Kanepi koja nije imala pravu šansu u meču. Istina, Estonka je s breakom povela u drugom setu, ali ne samo da nije zadržala takvo što, već je u drugom dijelu tog seta dva puta izgubila svoj početni udarac i na kraju prilično lako pala pred "paljbom" Njemice.

Lisicki je sjajno koristila break-prilike (četiri od pet), a osvojila je i čak 26 poena od 33 nakon prvog servisa.

U polufinalu će Lisicki igrati protiv pobjednice meča Agnieszka Radwanska - Na Li.