Prvi put u historiji
13

Velika pobjeda Mirze Bašića na turniru u Moskvi, BiH sa dva predstavnika u četvrtfinalu

Mirza Bašić (Foto: Arhiv/EPA-EFE)
Bh. teniser Mirza Bašić upisao je pobjedu u osmini finala ATP turnira u Moskvi protiv Lasla Đerea rezultatom 2:0 u setovima (6:1; 6:1).

Ovom pobjedom Mirza Bašić ispisao je historiju bh. tenisa s obzirom na to da je ovo prvi put da će naša država imati dva predstavnika u četvrtfinalu jednog ATP turnira.

Prvi se u tu fazu takmičenja plasirao Damir Džumhur jučerašnjom pobjedom protiv Yukija Bhambrija.

Bašić je protiv Đerea odigrao sjajan meč, 90. igrača svijeta savladao je za 47 minuta igre, čime je pokazao da se nalazi u fantastičnoj formi.

U prvom setu Mirza je napravio break vodstvo od 2:1 u gemovima, nakon čega je poveo rezultatom 3:1, a nakon što je osvojio svoj servis napravio je još jedan break koji je bio dovoljan da za 21 minutu igre osvoji prvi set rezultatom 6:1.

Bašić je u sjajnom ritmu nastavio i drugi set, a već na samom početku napravio je break koji mu je u startu osigurao prednost, da bi u petom i sedmom gemu napravio još dva breaka prepustivši Đereu samo jedan osvojen gem.

On će u četvrtfinalu igrati s boljim iz meča Pablo Carreno Busta - Danil Medvedev.