Tenis
77

Spektakl u Magičnoj kutiji: Đoković drugi put osvojio Masters u Madridu

(Foto: EPA)
Novak Đoković je drugi put u karijeri osvojio Masters turnir u Madridu savladavši u finalu prošlogodišnjeg pobjednika Andyja Murraya sa 2:1 u setovima.

Finalni meč u Magičnoj kutiji bio je spektakularan sa mnoštvom prelijepih poteza, a trajao je nešto više od dva sata.

Prvi set pripao je najboljem teniseru svijeta na veoma uvjerljiv način. Đoković je prepustio Britancu samo dva gema i slavio sa 6:2 nakon samo 32 minute igre.

U drugom setu Murray je uzvratio. Napravio je break u četvrtom gemu i sigurno set priveo kraju. Nakon 40 minuta rezultat je glasio 6:3 i otišlo se u treći odlučujući set.

Treći set pripao je prvom nosiocu turnira rezultatom 6:3 i time je Novak došao do druge titule u Madridu, nakon što je 2011. godine savladao Rafaela Nadala sa 2:0.

Ovo je Đokoviću bila četvrta uzastopna pobjeda nad Murrayem.