ATP Antalya
116

Razigrani Džumhur u dva seta savladao Herberta i plasirao se u polufinale

Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur savladao je Pierre-Hugues Herberta (ATP: 75.) rezultatom 2:0 (6:4, 6:1) u setovima te se plasirao u polufinale ATP turnira u turskoj Antalyji.

Džumhur je agresivno krenuo od početka meča i u prva dva gema na servis francuskog tenisera pokazao je da odmah želi doći do breaka, što je i uspio u petom gemu kada koristi prvu break loptu i dolazi u vodstvo od 3:2.

Damir je nakon toga uz malo poteškoća odbranio stečenu prednost, a onda je do kraja prvog seta sigurno igrao na svoj servis i bez većih problema dolazi do vodstva od 1:0 u setovima.

Za razliku od prvog, u kojem je bio malo bolji, Džumhur je u drugom setu u potpunosti nadigrao francuskog tenisera. Već u prvom gemu iskoristio je drugu break loptu i stigao je u vodstvo od 1:0, ubrzo je bio siguran na svoj servis, a onda u trećem gemu pravi novi break, stiže u vodstvo od 4:0 i već tada pokazuje da će stići do pobjede.

Džumhur će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Vesely - Basilashvili.