276

Osma uzastopna pobjeda Damira Džumhura bez izgubljenog seta

Piše: A. P.
Damir Džumhur (Foto: EPA)
Najbolje rangirani bh. teniser Damir Džumhur večeras je stigao do nove pobjede koja mu je osma uzastopna pobjeda bez izgubljenog seta.

Nakon što je osvojio turnir u Dominikanskoj Republici, popularni Džumi niže uspjehe i na ATP Challengeru u Meksiku, gdje se plasirao u polufinale.

Porazio je Amerikanca azijskog porijekla Jasona Junga, inače 288. tenisera svijeta, nakon sat i 22 minute igre rezultatom 2:0 (6:4, 6:1 po setovima)

Dvadesetdvogodišnji Sarajlija se nalazi nadomak 100 najboljih tenisera na ATP listi, odnosno na 105. mjestu.

Ovom pobjedom Damir je obezbijedio 35 novih ATP poena i sasvim je realno da od ponedjeljka prvi put u karijeri bude među 100 najboljih tenisera svijeta.

U polufinalu ga čeka bolji iz duela A. Menendez - A. Falla.

Damiru želimo sreću u daljem toku takmičenja u Moralesu, na turniru koji se igra za nagradni fond od 75.000 dolara.