Wimbledon
0

Novak Đoković upisao 45. pobjedu u 2011.

Novak Đoković (Foto: wimbledon.com)
Srbijanski teniser Novak Đoković, koji se u Wimbledonu bori za poziciju najboljeg tenisera svijeta, izborio je četvrtfinale uvjerljivom pobjedom nad Michaëlom Llodrom.

Francuza, inače 19. nositelja, drugi je nositelj turnira pobijedio 6-3, 6-3, 6-3. Srbijancu je to 45. ovogodišnja pobjeda na ATP-ovu Touru. Jedini poraz doživio je od Rogera Federera u polufinalu Roland Garrosa.

Svoju 46. pobjedu u 2011. godini Đoković će tražiti u četvrtfinalnom dvoboju protiv Australca Bernarda Tomica.

"Riječ je o vrlo darovitom i uzbudljivom mladom igraču. Jako mi je drago da ću igrati baš protiv njega", rekao je Đoković nakon dvoboja.

U daleko neizvjesnijem i dramatičnijem dvoboju Feliciano Lopez je nakon četiri sata i 18 minuta borbe pobijedio Poljaka Lukasza Kubota 3-2 u setovima, 3-6, 6-7(5), 7-6(7), 7-5, 7-5.

Španac je spasio zaostatak od dva seta i dvije meč-lopte u trećem setu, od kojih je jedna bila na Kubotovu servisu pri 7-6 rezultatu u 13. gemu, da bi konačno preokrenuo rezultat oduzevši Kubotu sva tri preostala poena u tie-breaku trećeg seta, te potom dva puta servis u 12. gemovima, u četvrtom i petom setu. U posljednjem gemu odlučujućeg seta napravio je jedini break kroz cijelo njegovo trajanje iskoristivši treću meč-loptu: Kubotov je forhend iz napadačke situacije, odigran po paraleli, otišao preduboko u aut.

Atraktivan meč bio je pun napadačkog tenisa i as-servisa (28-27 za ljevorukog Španca). Kubot je od 97 izlazaka na mrežu uspješno završio 54, dok je Španac po tom kriteriju bio na omjeru 44-28. Poljakov (93. na ATP-ovoj listi) agresivni stil igre, kojim je ove godine u Wimbledonu napadao neprestano, nije prošao dalje od osmine finala.

Četvrtfinale londonskog Grand Slama na travi Lopez (44.) je dosegnuo treći put u karijeri, nakon 2005. i 2008. Godine. Očito mu to na turniru na kojem ima uvjerljivo najbolje rezultate uspijeva svake tri godine.

Protivnik u četvrtfinalu bit će mu Andy Murray. Škot je dosad slavio u sva četiri njihova dvoboja.

Wimbledon, teniseri, osmina finala:

Murray (4) – Gasquet (17) 7-6(3), 6-3, 6-2 Lopez - Kubot 3-6, 6-7(5), 7-6(7), 7-5, 7-5 Tomic - Malisse 6-1, 7-5, 6-4 Đoković (2) - Llodra (19) 6-3, 6-3, 6-3