Tenis
0

Novak Đoković u trećem kolu US Opena

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković dobio je i drugi meč na US Openu u New Yorku bez izgubljenog seta. Srbijanac je savladao Nijemca Benjamina Beckera.

Đoković je slavio 7-6(2), 6-2, 6-2, ali treba reći kako je Becker u prvoj dionici servirao za prvi set kod 5-4. No, dugi je gem dobio Đoković, kasnije i tie-break, nakon čega mu je put prema trećem kolu bio raskrčen.

U drugom i trećem setu Becker je ostao bez break šanse, dok je s druge strane Đoković imao devet takvih prilika, te je napravo četiri breaka.

Dalje ide i Tommy Haas koji je također dobio meč u tri seta, sa 6-3, 6-4, 7-6(3) je pobijedio Yen Hsen Lua, a novi mu je suparnik ruski teniser Mihail Južnij koji je sa 7-5, 6-1, 6-3 savladao Aleksandra Dolgopolova.

Imao je Ukrajinac break prednosti u prvom setu, ali je tada upao, sebi svojstveno, u crnu rupu iz koje se više nije izvukao. Dobio je Južnij prvi set, potom poveo 5-0 u drugom i riješio meč.

US Open, 2. kolo (teniseri):

Đoković (1) - Becker 7-6(2), 6-2, 6-2 Haas (12) - Lu 6-3, 6-4, 7-6(3)

Granollers - Ram 3-6, 4-6, 6-2, 6-3, 7-5 Benneteau (31) - Chardy 6-4, 6-3, 6-4 Južnij (21) - Dolgopolov 7-5, 6-1, 6-3