Tenis
98

Novak Đoković osvojio ATP Šangaja, ovo mu je 57. titula u karijeri

Prvi teniser svijeta Novak Đoković slavio je protiv Jo-Wilfrieda Tsonge u dva seta u finalu ATP tunira Masters serije u Šangaju i tako osvojio 57. titulu u svojoj karijeri. Rezultat je bio 6:2, 6:4 po setovima.

Dolaskom do 25. masters titule prestigao je Rogera Federera, a približio se Rafaelu Nadalu, osvajaču 27 trofeja iz serije 1000.

Za sat i 19 minuta Đoković je pokazao zašto je broj jedan i postao rekorder sa tri osvojena naslova u Šangaju. Prvi set bio je u znaku prihološki jačeg Đokovića koji je do 2:0 stigao bez izgubljenog poena. Aplauz publike Tsonga je dobio tek kada je osvojio prvi gem pri svom servisu.

U drugom setu Francuz je bio nešto agilniji, te je došao do vodstva od 4:3, međutim servis ga nije dugo služio i Đoković je završni gem osvojio bez izgubljenog poena.

Turnir u Šangaju igrao se za nagradni fond od 7,02 miliona dolara.