Masters u Rimu
21

Nadal preokretom pobijedio Fogninija, čeka boljeg iz duela između Đokovića i Nishikorija

Rafael Nadal
Španski teniser Rafael Nadal je nakon preokreta pobijedio Fabia Fogninija 2:1 i plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu, gdje čeka boljeg iz duela između Đokovića i Nishikorija.

Nadal je za dva sata i 16 minuta savladao italijanskog tenisera, po setovima 4:6, 6:1, 6:2.

Iako se očekivao lagan trijumf Španca i uprkos tome što je dobro otvorio meč te poveo 4:1, Italijan je pružio sjajnu partiju i dobro napatio Nadala.

Fogini uzima pet vezanih gemova te koristi prvu set loptu i dobija prvi dio igre rezultatom 6:4.

Međutim, Rafa za 34 minuta igre u drugom setu prepušta protivniku samo jedan gem i uvodi meč u odlučujući set, u kojem je nastavio u istom tempu pa je osigurao plasman u polufinale.

Nadal se u polufinalu sastaje s boljim u meču između Novaka Đokovića i Keija Nishikorija, koji je na programu danas najranije od 16:00 sati.