Pobjeda sporta
298

Nadal izdržao sve Kyrgiosove bezobrazluke i izbacio ga s Wimbledona

Španski teniser Rafael Nadal (2. ATP) plasirao se u treće kolo Wimbledona nakon što je rezultatom 3:1 bio bolji od Australca Nicka Kyrgiosa (43. ATP) u nezaboravnom duelu koji je obilovao brojnim uzbuđenjima.
Nadal je pobijedio nakon tri sata i sedam minuta igre po setovima 6:3, 3:6, 7:6, 7:6 i to je bio jubilarni 50. trijumf Španca na trećem Grand Slamu sezone.
Meč se dugo očekivao zbog poznatog rivalstva dvojice tenisera i potpuno je opravdao očekivanja koja su mu prethodila.

Kontroverzni Australac je u pojedinim trenucima meča servirao ispod ruke, a imao je i veoma oštre verbalne okršaje sa sudijom pa je dobio i opomenu.

Iako je Kyrgios veoma dobro servirao, nije imao prilike ugroziti servis Nadala u tri seta koja je izgubio pa je nakon meča Španac osjetio vidno olakšanje.

Na mreži su se dvojica rivala ipak sportski pozdravila prije napuštanja terena, a Nadal će trećoj rundi igrati protiv Jo-Wilfrieda Tsonge.