Tenis
21

Indian Wells: Nadal izbacio Nishikorija i plasirao se u polufinale

(Foto: EPA)
U četvrtfinalu Indian Welsa sastali su se peti i šesti teniser svijeta, Španac Rafael Nadal i Japanac Kei Nishikori. Pobijedio je Nadal 2:0 u setovima, bilo je 6:4, 6:3.

Nishikori je prednost od 2:1 stekao u trećem gemu kada je napravio break, ali mu je Nadal vratio istom mjerom u šestom gemu za 3:3 u prvom setu. Trenutak odluke se dogodio u desetom gemu u kojem je Nadal napravio drugi break i riješio prvi set u svoju korist 6:4 u gemovima nakon 46 minuta igre.

Nadal je dobro otvorio drugi set, osvojio je svoj servis, a potom napravio break za 2:0. Držao je svoj servis sve do sedmog gema, kada se za break izborio Nishikori. Ipak, Nadal ekspresno uzvraća breakom, a potom odlično servira za osvajanje drugog seta rezultatom 6:3 i pobjedu u ovom meču, koji je trajao sat i 34 minute.

Nadal će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Đoković - Tsonga.