ATP Doha
0

VIDEO / Ferrer odvalio komad terena, a nakon pauze pobijedio Browna

David Ferrer (Foto: AFP)
U utorak, prvog dana 2013. godine, španski teniser David Ferrer upisao je prvu pobjedu u novoj sezoni. Slavio je protiv Nijemca Dustina Browna nakon tri seta i pauze od preko sat vremena zbog rupe na terenu.

Kvalifikant Brown uzeo je prvi set protiv prvopostavljenog Ferrera, u sklopu 1. kola ATP turnira iz serije 250 Qatar Exxonmobil Opena, rezultatom 7-5. Pri vodstvu Španca 2-1 u drugom setu susret je prekinut na više od sat vremena zbog rupe na terenu (tvrda podloga), koja je nastala nakon što je Ferrer pri povlačenju tenisice odvalio komad podloge.

Na centralni teren turnira u Dohi spustio se glavni sudija turnira, koji je odlučio da se susret prekida dok se "kvar" ne popravi.

Pauza od preko sat vremena očito je godila Špancu koji je u nastavku meča prepustio još samo četiri gema Nijemcu, te u konačnici slavio sa 6-3, 6-2 u preostala dva seta.