Australian Open
73

Fenomenalni Thiem nakon žestoke borbe srušio Nadala i zakazao polufinale sa Zverevom

Austrijski teniser Dominic Thiem (5. ATP) plasirao se u polufinale Australian Opena nakon što je danas savladao favorizovanog Španca Rafaela Nadala (1. ATP).

Nakon četiri sata žestoke borbe Thiem je ipak ostvario sigurnu pobjedu rezultatom 3:1, po setovima 7:6, 7:6, 4:6, 7:6.

Oba tenisera su dobro servirala u prvom setu koji je otišao u tie-break. U njemu je Austrijanac dominirao i bez velike drame poveo u današnjem meču.

Drugi set je bio gotovo preslikan. Nastavio je Thiem dobro servirati pa Nadal nije ni imao puno prilika za više breakova. Ponovo se igrao tie-break, i baš kao u prvom setu, Thiem ga bez velike drame osvaja i dolazi na korak do polufinala.

Nadal se probudio u trećem setu te je nakon breaka u desetom gemu smanjio rezultat i vratio se u igru. U četvrtom setu je ponovo uslijedio tie-break, a po dobrom starom običaju od početka meča, Thiem se bolje snalazi i dolazi do velike pobjede.

Thiem će u polufinalu igrati protiv Nijemca Alexandera Zvereva (7. ATP) koji je rano jutros pobijedio Švicarca Stana Wawrinku (15. ATP) sa 1:6, 6:3, 6:4, 6:2. Polufinale je na rasporedu u petak.