Fenomenalno finale
60

Federer savladao Nadala i postao najstariji osvajač Mastersa u Miamiju

Roger Federer je savladao Rafaela Nadala u finalu Mastersa u Miamiju rezultatom 2:0 u setovima i postao je najstariji osvajač ovog prestižnog turnira u historiji.

U 37. duelu dva velika tenisera slavio je Švicarac nakon sat i 35 minuta igre rezultatom 6:3, 6:4, a za pobjedu su mu trebala dva breaka.

U prvom setu Roger je breaknuo Rafu u posmom gemu, a potom rutinski uzeo set na svoj servis rezultatom 6:3.

Drugi set je bio sličan, a u njemu je do breka Federer došao u devetom gemu kada je poveo sa 5:4 i potom također rutinski uzeo i drugi set na svoj servis rezultatom 6:4.

Ovo je bio čak 37. međusobni meč Švicarca i Španca, a Nadal sada vodi sa 23-14 u pobjedama.

Federer je današnjim trijumfom postao najstariji osvajač Mastersa u Miamiju sa 35 godina i 7 mjeseci, a ovo mu je bio 26. osvojeni Masters u karijeri i treći Miami.