Tenis
5

Federer lako protiv Willisa za plasman u 3. kolo Wimbledona

(Foto: EPA)
Švicarski teniser Roger Fedderer danas je u 2. kolu Wimbledona bez problema pobjedio Marcusa Willisa, Britanca koji se nalazi na 772. mjestu ATP liste. Dvadesetpetogodišnjak je prošao kvalifikacije i prvo kolo, ali protiv Federera nije imao šanse.

Federer je prvi set dobio bez izgubljenog gema, bilo je 6:0 nakon 25 minuta igre. U drugom setu je Willis pružio dosta bolji otpor, ali ga je koštao izgubljen servis u šestom gemu, tako da je Federer dobio drugi set 6:3 za 28 minuta.

Priliku za break Willis je imao u šestom gemu trećeg seta, ali je nije iskoristio. Federer se vratio i osvojio svoj servis za izjednačenje 3:3 u gemovima. Kazna je uslijedila u devetom gemu kada je Švicarac napravio break i poveo 5:4, a onda sigurnim servisom završio ovaj meč, koji je trajao sat i 27 minuta.

Federer će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Evans - Dolgopolov.

Wimbledon, 2. kolo:

Federer - Willis 3:0 (6:0, 6:3, 6:4)

Ostali rezultati završenih mečeva:

Dodig - Berdych 1:3 Vesely - Sijsling 3:0 Elias - Albot 1:3 Verdasco - Tomić 2:3 Đoković - Marinarino 3:0 Zverev - Matheu 3:0