Veliki preokret
80

Džumhur u drugom kolu Winston-Salema: Prvo gubio pa razbio Francuza Hoanga

Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (105. ATP) plasirao se u drugo kolo ATP turnira u američkom Winston-Salemu nakon što je danas pobijedio Francuza Antoinea Hoanga (98. ATP). Nakon više od dva sata igra i velikog preokreta bilo je 2:1 za Damira, po setovima 6:7, 6:0, 6:2.

Prvi break na meču napravio je Francuz u prvom setu kod rezultata 1:1. Međutim, Damir je uzvratio u 10. gemu pa se igrao tie-break. U njemu je spretniji bio Hoang te poveo u ovom meču. Vrijedi istaći da je Francuz fantastično servirao u prvom setu u kojem je imao pet asova.

I onda preokret. Damir je perfektno odigrao drugi set ne prepustivši Francuzu niti jedna gem.

Treći set počeo je loše po obojicu jer su izgubili svoje servise. Međutim, Damir se tu zadržao, dok je Hoang do kraja meča još dva puta izgubio servis uz čak pet dvostrukih grešaka prilikom servisa, što je bilo dovoljno Damiru za pobjedu.

Džumhur će u drugom kolu turnira u Winston-Salemu igrati protiv Italijana Lorenza Sonega (48. ATP). Meč se igra večeras, a počet će iza 23:30 sati.