Nakon preokreta
47

Džumhur poražen od Kickera u 2. kolu Indian Wellsa

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je od Nicolasa Kickera rezultatom 2:1 u setovima (4:6, 6:2, 6:1) u 2. kolu Mastersa u Indian Wellsu.

Džumhur je bolje otvorio meč i nakon 45 minuta igre osvojio je prvi set rezultatom 6:4. Međutim, kasnije je uslijedio preokret Argentinca koji za nešto više od sat vremena osvaja dva seta te dolazi do preokreta i konačne pobjede.

Naš teniser je na turnir stigao kao 26. nosilac i 30. teniser svijeta te je bio slobodan u 1. kolu, dok je Kicker kao 94. teniser svijeta u 1. kolu savladao Jirija Veselyja (2:0 u setovima) iz Češke.

Kicker će u 3. kolu igrati protiv Kevina Andersona iz Južne Afrike. Anderson je trenutno deveti teniser svijeta i sedmi nosilac Mastersa u Indian Wellsu.