Robin ponovo bolji
5

Džumhur poražen od Haasea u 1. kolu ATP turnira u Monte Carlu

Damir Džumhur (Foto: EPA)
Iako se kroz kvalifikacije nije plasirao u glavni žrijeb ATP Turnira u Monte Carlu, najbolji bh. teniser Damir Džumhur je zbog odustajanja Federica Delbonisa ipak zaigrao u 1. kolu protiv Robina Haasea te je poražen rezultatom 0:2 u setovima.

Posljednji susret su Haase i Džumhur odigrali 9. aprila u zeničkoj Areni u okviru Davis Cupa, a pobjeda je pripala Holanđaninu rezultatom 3:2 u setovima. Sada je Džumi imao priliku za revanš.

Ipak, prvi set je pripao Haaseu, Holanđanin je dobro servirao, a potom napravio break za 2:0. Džumhur je vratio break u petom gemu smanjivši na 2:3, no, servis ga je izdao u osmom gemu i to je bilo 5:3 za Haasea koji je dobrim servisom riješio prvi set 6:3 nakon 33 minute igre.

Džumhur je loše otvorio i drugi set te je Haase breakom stekao prednost. U sedmom gemu mu je drugi break donio 5:2, a potom novi dobar servis i pobjedu u ovom meču koji je trajao ukupno 68 minuta.

Haase će u drugom kolu igrati protiv Dominica Thiema.