Đoković ušao u "rat" sa publikom u Torinu pa se svađao sa glavnom sutkinjom meča

E. K.
Novak Đoković (Foto: Screenshot)
Srbijanski teniser Novak Đoković se na sinoćnjem meču protiv Jannika Sinnera svađao sa publikom i glavnom sutkinjom Aurélie Tourte.
U prvom gemu trećeg seta rezultat se lomio budući da je Sinner imao prednost od 40:30. Odservirao je as, ali je Đoković bio siguran da je lopta zakačila mrežu te da bi se servis trebao ponoviti.

Ipak, sutkinja je ostala pri glavnoj odluci da nema ništa sporno i pravdala se riječima da "ne može ispraviti mašinu".

Veliki broj navijača u Torinu je podržavao sunarodnjaka pa su nakon nekoliko grešaka Đokovića ispratili zvižducima.

Najbolji teniser svijeta im nije ostao dužan te je ušao u "rat" sa njima i tražio još glasniju reakciju.

Na kraju je Sinner slavio rezultatom 2:1 po setovima i Đokoviću zakomplikovao stanje u grupi završnog Mastersa u Torinu.

Novak mora pobijediti Huberta Hurkacza u posljednjem kolu rezultatom 2:0 kako bi se plasirao dalje, a u slučaju da izgubi set, više ne ovisi sam o sebi budući da mu je tada potrebna pobjeda jučerašnjeg protivnika Jannika Sinnera protiv Holgera Runea.

Ako Danac pobijedi Italijana, srbijanski teniser će ići dalje samo ako pobijedi bez izgubljenog seta. Svaki drugi ishod znači eliminaciju najboljeg igrača svijeta sa Mastersa u Torinu.