Zasmetala mu odluka
42

Đoković u žestokoj raspravi sa sudijom: Baš me briga, pozovite supervizora

E. K.
Najbolji teniser svijeta Novak Đoković je tokom meča četvrtine finala Mastersa u Parizu protiv Holgera Runea imao žestoku raspravu sa sudijom Renaudom Lichtensteinom.

Srbijanski igrač je imao priliku da dođe do brejk prilike, a samim tim i meč lopte u drugom setu, no uslijedila je situacija koja ga je iznervirala.

Rune je odigrao jednu loptu, vidio da je u autu i tražio challenge. Sudija je to dozvolio što je izazvalo bijesnu reakciju Đokovića.

On je odmah prišao sudiji i krenuo se raspravljati sa njim.

Ispostavilo se da je bio aut, ali Rune je tražio challenge kada je njegova lopta završila u autu i da je Novak oštećen.

Da sudija nije dopustio provjeru odluke, Novak bi imao dvije meč lopte.

"Baš me briga, pozovite supervizora", rekao je u jednom momentu Novak.

Dodajmo da je u konačnici Đoković pobijedio tenisera iz Danske rezultatom 2:1 po setovima i u borbi za finale će danas igrati protiv Andreyja Rubleva.